Sinif Mucadelesi
Ana sayfa > Arşiv > Arşiv 2017 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 225 - 3 Mart 2017 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 225 - 3 Mart 2017

Sınıf Mücadelesi Sayı : 225 - 3 Mart 2017

Bu bölümün makaleleri


İspanya

Podemos Kongresi (Uluslararası Gündem)

Cuma 3 Mart 2017
Şubat’ta İspanya’da, basının sol radikal diye adlandırdığı ve en çok tanınan lideri Pablo İglesias olan Podemos, kongresini gerçekleştirdi. İnternet üzerinden oy kullanmaya çağrılan militan ve sempatizanlar yaklaşık 155 bini oy kullandı. Kongreye damgasını Pablo İglesias ile İnigo Errejon isimli iki lider (...)


İspanya

Barselona’da göçmenlerin kabul edilmesi için 160 bin kişi yürüdü (Uluslararası Gündem)

Cuma 3 Mart 2017
18 Şubat’ta Barselona sokaklarında 160 bin kişi “Bizim evimiz, sizin evinizdir” şiarlarını haykırarak, Barselona ve İspanya’nın diğer bölgelerinde kabul edilen göçmen sayısının çok yetersiz olmasını protesto etti. “Özür dilemeler yeter artık, göçmenler hemen kabul edilmeli”, “Onları hemen kabul etmeliyiz” gibi (...)


ABD

Trump terör kurbanlarına yasak uyguluyor (Uluslararası Gündem)

Cuma 3 Mart 2017
Başkan Trump’ın 7 ülkeden gelen göçmen ve mültecilere uyguladığı yasak, gökyüzü trafiğinde ve havalimanlarında yarattığı karışıklık ile binlerce insanın yolda kalmasına sebep oldu. Ülkeye girebilmiş olanlara, Birleşik Devletler’in göçmen makamları kanun kaçağı muamelesi yapıyor, birçok insan artık sahip olmadıkları (...)


Kıbrıs sorunu ve kalıcı çözüm! (Sınıf Mücadelesi’nin Sözü)

Cuma 3 Mart 2017
Son aylarda, yıllardan beri kalıcı bir çözüm aranan ve “kalıcı çözüm geliyor” havaları eşliğinde yapılan Kıbrıs görüşmeleri, bir bardak suda fırtına koparılarak durduruldu. 23 Şubat’ta yapılması kararlaştırılan liderler görüşmesi iptal edildiği gibi iki taraf yeniden birbirini suçlamaya başladı. Tarihi bir hatırlatma (...)


Dini gericilik, kadına yönelen bir tehdit Yaşasın 8 Mart! (Anma... Anma... Anma...)

Cuma 3 Mart 2017
Dünya Emekçi Kadınlar Günü yine geldi. Kadınlar öldürülmeye devam ederken, orduda türbanın getirilmesine “serbestlik” tartışılıyor. Başı açık veya kapalı olsun, kadınlar kocaları, babaları, sevgilileri, eski sevgilileri tarafından yani en yakınlarındaki erkekler tarafından öldürülüyor. Kadının can güvenliği yok ama (...)


Ana sayfa | İletişim | Site planı | |

Site yaşamını izle tr  Site yaşamını izle Arşiv  Site yaşamını izle Arşiv 2017  Site yaşamını izle Sınıf Mücadelesi Sayı : 225 - 3 Mart 2017   ?