Sinif Mucadelesi
Ana sayfa > Arşiv > Arşiv 2010 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 147 - 3 Eylül 2010 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 147 - 3 Eylül 2010

Sınıf Mücadelesi Sayı : 147 - 3 Eylül 2010

Bu bölümün makaleleri


Anayasa değişikliği ve aldatmacası (Emekçinin Gündemi)

Çarşamba 8 Eylül 2010
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükümetinin, sözde amacı, özgürlüklerin genişletilmesi ve demokrasinin sağlam zeminde durması, bir daha darbe ile kesintiye uğramamasıdır. Oysa AKP’nin kendisi, askeri darbenin meyvesidir. Sekiz yıllık iktidarı boyunca, emekçilere, yoksullara, ağır bedeller ödetmiştir. (...)


İş kazalarında yılın ilk ayında 810 işçi öldü… (Emekçinin Gündemi)

Çarşamba 8 Eylül 2010
Bunu açıklayan raporla ilgili olarak bakan, “provokasyona gelmeyin sektörü öldürmeyin” demekten başka bir söz bulamadı! Bakan bey, aslında bunlar kaza değil, cinayettir. Zonguldak Karadon’daki madende, 17 Mayıs’ta, 30 madencinin öldüğü patlamanın raporu ile ilgili çıkan haberler dolayısıyla iş kazaları (...)


Anayasa halkoylaması ve onun etrafında koparılan yaygara emekçiler için bir tuzak (Başyazı)

Çarşamba 8 Eylül 2010
Yoksulluğun, açlığın göstergesi olarak, “imaj” bozan iftar çadılarının yerini alan “büyük iftar yemekleri” iktidarın yemeğe karşılık oy toplama rezaletine döndü. Anayasa değişikliği halk oylaması için şehir şehir dolaşıp, sanki seçim varmış gibi mitingler düzenleyen, bol keseden konuşup, birbirlerini karalamaya (...)


Ana sayfa | İletişim | Site planı | |

Site yaşamını izle tr  Site yaşamını izle Arşiv  Site yaşamını izle Arşiv 2010  Site yaşamını izle Sınıf Mücadelesi Sayı : 147 - 3 Eylül 2010   ?