Sinif Mucadelesi
Ana sayfa > Arşiv > Arşiv 2018 > Sınıf Mücadelesi Sayı:238 - 6 Nisan 2018 > Sınıf Mücadelesi Sayı:238 - 6 Nisan 2018

Sınıf Mücadelesi Sayı:238 - 6 Nisan 2018

Bu bölümün makaleleri


Emekçiler için bir tuzak (Uluslararası Gündem)

Cuma 6 Nisan 2018
Trump’ın ithal edilen çelik ve alüminyuma gümrük vergisi uygulama kararı, CİO sendika konfederasyonu Başkanı Richard Trumka’nın desteğini aldı. Trumka, “hükümetin bu sorunu çözmek için yaptığı çabaları desteklediğini…çelik ihraç eden ülkelerin… ABD’deki emekçilere zarar verdiğini” duyurdu. Buna paralel olarak (...)


Rusya

Seçimde sürpriz olmadı (Uluslararası Gündem)

Cuma 6 Nisan 2018
Putin seçmenlerin %76.7’sinin oyunu alarak yeniden seçildi. Bu durum, Rusya’da demokrasi var anlamına gelmiyor! Aşağıdaki yazı seçimlerden önce yazıldı ve Rusya’nın gerçek durumunu aydınlatması bakımından önemli. Putin hiç risk almadan seçilmeyi garantiye almak istedi ve bu nedenle bazı adaylar devre dışı (...)


Öğrenciler Şiddet Konusunu Gündeme Taşıyor (Uluslararası Gündem)

Cuma 6 Nisan 2018
14 Mart Çarşamba günü, ülkenin her bir yanından Florida Douglas Lisesinde 17 kişinin öldürülmesine tepki olarak düzenlenen protestolara yüz binlerce ortaokul, lise ve üniversite öğrencisi katıldı. Bazı yürüyüşler okul yönetimi tarafından dikkatlice kontrol edilip sadece 17 dakika sürerken bazıları daha uzun (...)


Çin, ABD’nin yerini almakta olan yeni süper güç mü? (Sınıf Mücadelesi’nin Sözü)

Cuma 6 Nisan 2018
Çin Komünist Partisi’nin 19. Kongresi, Xi Jinping’i, hala komünist olduğunu iddia eden Çin’e yakışır, görkemli bir biçimde, beş yıl için tekrar seçti. Batı basınına göre Kızıl İmparator diye nitelendirilmediği zamanlarda, bazen Mao, bazan Deng Xiaoping, bazen de aynı anda ikisiyle birlikte kıyaslanan, yeniden (...)


Diplomaside buzlar eriyor mu? (Güncel... Güncel... Güncel...)

Cuma 6 Nisan 2018
Kuzey Kore’nin, nükleer silah kullanma yeteneğine sahip olduğunu ispat etmeye çalışmasının esas amacının ABD ile görüşme zeminini yaratmaktı. İkinci Dünya Savaşı sonunda ABD, Japonya’nın teslim olmasını sağlamak için bölgeyi ikiye bölmeye karar verdi. İlki, ABD’nin direk idaresi altında olacak 38’inci paralelin (...)


Ana sayfa | İletişim | Site planı | |

Site yaşamını izle tr  Site yaşamını izle Arşiv  Site yaşamını izle Arşiv 2018  Site yaşamını izle Sınıf Mücadelesi Sayı:238 - 6 Nisan 2018   ?