Sinif Mucadelesi
Ana sayfa > Arşiv > Arşiv 2016 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 213 - 4 Mart 2016 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 213 - 4 Mart 2016

Sınıf Mücadelesi Sayı : 213 - 4 Mart 2016

Bu bölümün makaleleri


Savaşın bedelini Kürt halkı ve tüm emekçiler ödüyor, ödeyecek! (Siyasetin Gündemi)

Perşembe 17 Mart 2016
Diyarbakır’ın Sur, Şırnak’ın Cizre ilçelerinin bazı mahalleri, oturulamaz durumda, yıkıldı. En yoksulların yaşadığı Sur, geçen yıl, tarihi özellikleri nedeniyle Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Mirası” listesine alınmıştı. Şimdi artık yoksullar yok, neredeyse insan yok. Son militanlar da katledildikten sonra, (...)


Suriye’de bombardıman altındaki halk (Uluslararası Gündem)

Perşembe 17 Mart 2016
ABD başta olmak üzere emperyalist güçler, Suriye’deki bugünkü karışıklıkta, herşeyi kabetmektense, Esad ve onun rejimi üzerine hesap yaparak, düzene ve istikrara benzeyen birşeyi yeniden bulmaya çalışmanın daha iyi olduğunun ayrımına vardı. Rus müdahalesi, muhalefeti ezerek iyi bir yardım sağladı. Onlar da, hem (...)


Avrupa

Kriz: Uçuruma doğru yeni bir adım (Uluslararası Gündem)

Perşembe 17 Mart 2016
2008’dekinden daha şiddetli bir çöküş yaratacağı korkusuna neden olan borsalardaki gerilim, Avrupa bankalarının, sorun ve zorlukları etrafında yoğunlaştı. Vurguncular, dünya ekonomisinin yavaşlayıp gerilediğinden Avrupa bankalarının yeterli kâr sağlamadığından kuşkulanıyor. Fransa’da kişisel hesapların (...)


Venezüella

Chavezci rejim bir kemer sıkma planı hazırlıyor (Uluslararası Gündem)

Perşembe 17 Mart 2016
Chavez’in yerine geçen Nicolas Maduro petrol gelirlerinin azalması nedeniyle 17 şubattan itibaren uygulamaya konacak olan bir kemer sıkma planı açıkladı: Benzine zam gelecek, ülke para birimi bolivar %58 devalüe edilecek, yoksullara verilen yardımlar arttırılacak. Venezüella, petrolün 100 dolardan 30 (...)


Türkiye- Suriye ilişkilerinin geldiği feci durum (Sınıf Mücadelesi’nin Sözü)

Perşembe 17 Mart 2016
Bundan çok değil 5-6 yıl önce AKP hükümeti, başta Suriye olmak üzere komşularıyla sıfır sorun, iyi kardeşlik ilişkilerini savunuyordu. Erdoğan, ABD’nin ekonomik kriz ortamında Ortadoğu’da çıkarlarını daha iyi savunması için oluşturduğu GOP’un (Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi) baş savunucusu idi ve (...)


8 Mart Emekçi Kadınlar Günü, mücadeleye çağırıyor (Anma... Anma... Anma...)

Perşembe 17 Mart 2016
Dünya Emekçi Kadınlar günü, artık yeni haklar için bir mücadele ve anma gününden öte kadınların yaşadığı ve karşı karşıya olduğu acıların ve tehlikelerin gündeme geldiği bir gün haline dönüştü. Eskişehirde, lise son sınıf öğrencisi Cansu’nun, öğretmenini tecavüzünden sonra canına kıyması, Özgecan’dan sonra artan (...)


Ana sayfa | İletişim | Site planı | |

Site yaşamını izle tr  Site yaşamını izle Arşiv  Site yaşamını izle Arşiv 2016  Site yaşamını izle Sınıf Mücadelesi Sayı : 213 - 4 Mart 2016   ?